Parkování podle nového systému

Aktualizovali jsme informace o parkovacím systému pro autem dojíždějící pacienty.
(Od 1.11. 2019 udělalo město Brno v systému úpravy)

Nový systém parkování v Brně umožňuje zaparkovat i v oblasti Obilního trhu, pouze s tou změnou, že jsou od jeho zavedení oblasti v okolí centra zpoplatněné.
Výhodou je, že umožňuje bezproblémové parkování na kratší dobu. Je zde víc volných parkovacích míst, než tomu bylo před zavedením systému.
Konkrétně na Obilním trhu a v okolí můžete parkovat hodinu zdarma nebo si ihned přikoupit délku parkování dle Vašich plánů. Vždy je však nutné zadat SPZ vozidla do parkovacího automatu a zkontrolovat či nastavit dobu parkování. Parkovací lístek není nutné umisťovat zpět do auta. Vaše zadané údaje jsou elektronickou cestou přeneseny do systému. Případné projíždějící kontrolní vozidlo snímá SPZ zaparkovaných aut a automaticky páruje data s Vašimi zadanými údaji.

Pacienti naší ordinace spadají dle parkovacího systému do pojmu „návštěvník“ zóny B
Proto hledejte parkovací oblast, kde je na svilém značení (na dopravní značce) zelený pruh. Oblast Obilního trhu a okolních ulic je touto značkou opatřena. (Modrými pruhy na zemi se nenechejte odradit, takto jsou běžně vyznačena parkovací místa v dané oblasti)
Po zaparkování si opatřete lístek z parkovacího automatu. Automat je umístěn na začátku a na konci ulice, kde sídlí naše ordinace.
Číslo parkovací oblasti pro Obilní trh a přilehlé ulice je 1 – 13 a je součástí zelené návštěvnické parkovací zóny B, která tvoří prstenec kolem centra města Brna.

Pod těmito odkazy si můžete prohlédnout mapy zón a aktuální ceník platný k 1.11. 2019

Podrobnější informace naleznete zde.
 
 

Pokud upřednostníte parkování v parkovacích domech, doporučujeme:
Parkovací dům Rozmarýn
Pěšky vzdálen asi 10 min. Směr poliklinika Bílý dům → ul. Údolní → Obilní trh 4
DOMINI PARK (vjezd z Husovy ulice)
Pěšky asi 13 min. Např. přes park pod Špilberkem nebo po ul. Husova → ul. Údolní → Obilní trh 4
Parking u Janáčkova divadla
Pěšky asi 14 min. Přes tramvajový uzel na ul. Joštova → ul. Údolní → Obilní trh 4

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nezaradené | Autor: .