Dezinfekce stomatologických pracovišť s ohledem na Covid-19

Onemocnění Covid-19 je způsobeno virem (CoV,SARS-CoV-2) patřícím do skupiny koronavirů (betakoronavirů). Ty patří mezi RNA viry obalené lipidovým obalem.
Lipidový obal naruší běžné tenzidy (povrchově aktivní látky), I MÝDLO. Kromě jiných desinfekčních prostředků, je v boji s Coronavirem kladen důraz na mytí rukou.

Prosíme zachovejte klid.
Tento vir je sice nový pro náš imunitní systém, ale s jeho odstraněním si dobře poradí naše dezinfekční prostředky, které jsou označeny jako virucidní – i do této doby jsme je v ordinaci používaly.

Soustřeďujeme se na důslednou dezinfekci všech předmětů v bezprostředním okolí pacienta a celé ordinace. (Po ošetření dezinfikujeme křeslo, koncovky, držadlo operační lampy, asistenční stolek, plivátko …)
Důsledným desinfekčním řádem procházejí také všechny nástroje a vrtáčky.

Od doby výskytu Covid-19 protéká vrtačkami voda se speciálním bezpečným virucidním dezinfekčním prostředkem na bázi peroxidu vodíku a Ag. V průběhu ordinační doby a na jejím závěru se otírají dezinfekcí další povrchy a předměty (včetně příslušenství PC a telefonu).
NA CHIRURGICKÉ ZÁKROKY, KTERÉ JE MOŽNÉ ODLOŽIT SE NEOBJENÁVEJTE V PŘÍPADĚ, ŽE MÁTE ZÁVAŽNÉ ONEMOCNĚNÍ ANEBO TRPÍTE SNÍŽENOU IMUNITOU.
MUDr. Karin Hollá – Zubní ordinace

Desinfekce stomatologických pracovišť (otevřít v souboru pdf)

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nezaradené | Autor: .